V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII


     W tym roku nasza szkoła organizowała V edycję Międzyszkolnego Konkursu o Wielkiej Brytanii pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
     Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych i sprawdza wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury i literatury Wielkiej Brytanii. W tym roku w konkursie wzięło udział 15 szkół z Łodzi i województwa łódzkiego.
     22 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym oraz podziękowań dla nauczycieli i wydawnictwom za pomoc merytoryczną i ufundowanie nagród.
     W pierwszej części uroczystości chór szkolny wykonał 2 piosenki w języku angielskim, uczniowie z klasy V a przedstawili inscenizację pt. "Napad na pociąg", wykorzystującą motywy wierszy naszego patrona. Na zakończenie części artystycznej uczniowie z klasy IV c zaprezentowali sztukę w języku angielskim pt. "Pudding Lane" nawiązującą do wielkiego pożaru Londynu w 1666 roku.
      Laureatami konkursu zostali uczniowie: Jakub Tyluś z SP 1, Maciej Sypka z SP 19. Nasza uczennica Karolina Kluska zajęła 10 wyróżnione miejsce. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!