Projekt "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI" został wpisany w program MEN "Szkoła z pasją"

     Od siedmiu lat wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacją Kronenberga realizujemy projekt dydaktyczny "Od grosika do złotówki".
Celem projektu jest przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności związanej z gospodarowaniem pieniędzmi. W realizację projektu zaangażowani są również rodzice, którzy wspólnie z dziećmi rozważają tematy związane ze światem finansów.

oficjalna strona projektu

     uczniowie uczestniczą w pasjonującej "Międzygalaktycznej podróży po Galaktyce Finanse". Zajęcia rozwijają wyobraźnię, koncentrację, zachęcają do poszukiwań nietypowych rozwiązań. Uczniowie przyswajają sobie niezbędne wiadomości i umiejętności posługiwania się pieniędzmi. Atrakcyjna forma zajęć sprawia, że nauka jest przyjemnością, a rozwiązywanie zadań zachęca uczniów do dalszych działań i poznawania podstaw wiedzy z zakresu finansów.PROJEKT OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI W NASZEJ SZKOLE

      W każdym roku szkolnym projekt realizują uczniowie klas drugich.
Przez dziesięć miesięcy uczniowie biorą udział w międzyplanetarnej wycieczce, odwiedzając planety Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Złotówka. Dowiadują się, jak rozpoznawać monety i banknoty, oraz jak zarabiać i przechowywać pieniądze oraz jak reklama wpływa na nas.