MISTRZOWIE KODOWANIA W SP 199

                     

Przystąpiliśmy do projektu Mistrzowie kodowania, którego celem jest nauka programowania od najmłodszych lat.


      Czy nauka programowania nie jest zbyt trudna dla dzieci w szkole podstawowej? Czy dzieci sobie poradzą?

      Często programowanie postrzegamy jako "wiedzę tajemną", nieosiągalną dla większości ludzi, a dostępną tylko dla wąskiej grupy doświadczonych specjalistów. Program Mistrzowie Kodowania, dzięki nauce programowania, ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia, które potrzebne są nie tylko specjalistom.
      Programowanie to umiejętność, która coraz bardziej przydaje się w XXI wieku, a ktoś, kto zrobi pierwsze kroki już w dzieciństwie może poprzez zabawę zgłębić jej tajniki i doskonalić w przyszłości.

      Język programowania Scratch został stworzony właśnie z myślą o dzieciach, żeby uczyć ich podstaw programowania. Jest on programowaniem wizualnym i przypomina układanie puzzli, więc nie wymagała zaawansowanej wiedzy matematycznej i daje dziecku dużą szansę na odniesienie sukcesu, uczy poprzez zabawę.

      By lepiej poznać Scratcha, warto wejść na jego stronę internetową, która jest zarazem serwisem społecznościowym. Znajduje się tam oprogramowanie, dokumentacja i prace uczniów. Czasami trudno uwierzyć, że przedstawione tam gry i animacje są stworzone przez dzieci. Dodatkowo nauka programowania może się okazać wspaniałą zabawą dla całej rodziny i rozweselić smutne i długie jesienne wieczory.


ZOBACZ JAK UCZĄ SIĘ KODOWANIA NASI UCZNIOWIE


wejdź na stronę programu MISTRZOWIE KODOWANIA