"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki
i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."

(Dr Sam Micklus - twórca Odysei)

BIERZEMY UDZIAŁ MIĘDZYNARODOWYM PROGRAMIE EDUKACYJNYM
ODYSEJA UMYSŁU


      Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
     Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
     
oficjalna strona programu ODYSEJA UMUSŁU
NASZA DRUŻYNA ODYSEI UMYSŁU MISTRZAMI ŚWIATA
w roku szkolnym 2017/2018

      Ze złotymi medalami międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu wróciły ze Stanów Zjednoczonych uczennice klasy 4d: Maja Klepczarek, Melania Kubiak, Natalia Mazur, Oliwia Nowak, Basia Olesiejuk i Jagoda Olesiejuk wraz z trenerką Moniką Karkusińską.

      Łatwo nie było, bo w Odysei Umysłu w Polsce brało udział 3091 dzieci - 460 drużyn. Do finałów w USA zakwalifikowało się 29 drużyn z Polski w tym nasze uczennice. Dzięki wsparciu przede wszystkim rodziców, sponsorów a także Wydziału Edukacji oraz szkoły udało im się zebrać środki finansowe na wyjazd i znalazły się w gronie 830 drużyn z całego świata walczących o tytuł mistrzów! W swoim problemie i grupie wiekowej pokonały 45 drużyn z całego świata.


tutaj dowiesz się więcej     

Wyjazd naszej drużyny do USA został dofinansowany w wysokości 12 tys. zł z budżetu Urzędu Miasta Łodzi


SUKCES W FINALE OGÓLNOPOLSKIM W ROKU SZK. 2017/18      


      NASZA MŁODSZA DRUŻYNA ODYSEUSZY OTRZYMAŁA NAGRODĘ I STOPNIA W 27 OGÓLNOPOLSKIM FINALE ODYSEI UMYSŁU W GDYNI.

      GRATULUJEMY!

      Dziewczynki, wraz z trenerką panią Moniką Karkusińską, wygrywając w Gdyni otrzymały możliwość reprezentowania naszej szkoły, Łodzi oraz Polski na arenie międzynarodowej podczas Światowego Finału Odysei Umysłu. Tegoroczne finały odbędą się w Iowa State University w mieście Ames w Stanach Zjednoczonych.

      Drużyna Odyseuszy z II grupy wiekowej, w Gdyni podczas 27 Finału Odysei Umysłu, zajęła siódme miejsce. Trenerkami tej drużyny są pani Małgosia Hatala-Janus i pani Grażyna Skóra.


tutaj dowiesz się więcej     I MIEJSCE NA FESTIWALU EUROPEJSKIM EUROFEST 2017 NA BIAŁORUSI      


      23 kwietnia drużyna odyseuszy z naszej szkoły wyruszyła na Białoruś do obozu młodzieżowego „Zubronok”, na EuroFest 2017.
      Na festiwalu odyseusze zaprezentowali swój techniczny problem długoterminowy i zajęli I miejsce.

      Naszą szkołę reprezentowali:
      Dorota Adamus, Magdalena Kałuża, Alicja Rempińska, Natalia Zakrzewska, Zuzanna Kujawska, Maciej Sochacki.
      Trenerkami tej drużyny są pani Małgosia Hatala-Janus i pani Grażyna Skóra.


TUTAJ PRZECZYTASZ O NASZEJ DRUŻYNIE I OBEJRZYSZ FOTORELACJĘ Z EUROFEST NA BIAŁORUSI     
SUKCES W FINALE OGÓLNOPOLSKIM W ROKU SZK. 2016/17      


      1 i 2 kwietnia w Gdyni odbył się OGÓLNOPOLSKI FINAŁ ODYSEI UMYSŁU.
      Miło nam poinformować, że drużyna uczniów klasy szóstej, w swoim problemie i grupie wiekowej, zajęła 3 miejsce i ma prawo reprezentować Polskę na EuroFestiwalu na Białorusi.
      W skład zwycięziej drużyny wchodzą: Dorota Adamus, Magda Kałuża, Zuzia Kujawska, Ala Rempińska, Natalka Zakrzewska, Maciek Sochacki oraz Kamil Wichan (eliminacje regionalne).
      Trenerkami tej drużyny są pani Małgosia Hatala-Janus i pani Grażyna Skóra.


      Nasza druga drużyna - uczniów klasy trzeciej(startująca pierwszy raz w konkursie), w swoim problemie i grupie wiekowej, zajęła 13 miejsce na 28 drużyn z całej Polski.
      W skład drużyny wchodzą: Hania Kepler, Maja Klepczarek, Melania Kubiak, Natalka Mazur, Oliwia Nowak, Basia Olesiejuk, Jagoda Olesiejuk.
      Drużynę przygotowywała trener - pani Monika Karkusińska


TUTAJ OBEJRZYSZ FOTORELACJĘ Z FINAŁU W GDYNI     

NASZE DRUŻYNY W ROKU SZKOLNYM 2014/15      


      W tym roku szkolnym w naszej szkole działają dwie drużyny ODYSEUSZY, prowadzone przez trenerki: p. Monikę Karkusińską, p. Małgorzatę Hatalę - Janus i p. Grażynę Skórę.

      W skład drużyny klasy 1d - trenowanej prez p. M. Karkusińską - wchodzą: Kinga Brustman, Zuzia Górska, Bartek Kaźmierski, Hania Kepler, Maja Klepczarek, Melania Kubiak, Staś Lis, Piotr Markiewicz, Natalka Mazur, Oliwia Nowak, Basia Olesiejuk, Jagoda Olesiejuk, Kuba Przystański, Natan Słomiński, Kamil Szostak, Janek Wojtasik.

      W skład drużyny klasy IVa - trenowanej przez p. M. Hatalę - Janus i p. G. Skórę - wchodzą: Dorota Adamus, Martyna Kaźmierska, Magdalena Kałuża, Zuzanna Kujawska, Michał Popowicz, Maciej Sochacki i Natalia Zakrzewska

      Zajęcia prowadzone są z uczniami zdolnymi, kreatywnymi, chcącymi coś odkrywać, czegoś poszukiwać. Te wspólne działania oraz nabywanie umiejętności wspólnego rozwiązywania problemów pozwalają uczniom przekonać się, że warto współdziałać w zespole. W trakcie zajęć z naszą szkolną drużyną Odyseuszy obserwujemy duże zaangażowanie i zainteresowanie tym co wspólnie muszą wykonać. Wszyscy uczestnicy są ważni, każdy ma swój pomysł.


8 marca 2015 r. odbyły się w naszym mieście Eliminacje Regionalne Konkursu Odysei Umysłu

TUTAJ OBEJRZYSZ FOTORELACJĘ Z PRZYGOTOWAŃ DRUŻYN DO KONKURSU I ELIMINACJI '2015     TAK PRACOWALIŚMY W ROKU SZKOLNYM 2013/14


      W tym roku szkolnym w naszej szkole działają dwie drużyny ODYSEUSZY, prowadzone przez dwie p. Monikę Karkusińską i p. Grażynę Skórę,które po ukończeniu kursu trenerskiego uzyskały uprawnienia do prowadzenia takich zajęć.

      W skład drużyny klasy IIIa - trenowanej prez p. M. Karkusińską - wchodzą: Dorotka Adamus, Madzia Kałuża, Martynka Kaźmierska, Zuzia Kujawska, Natalka Zakrzewska, Michał Popowicz i Maciek Sochacki.

      W skład drużyny klasy VIa - trenowanej przez p. M. Karkusińską i p. G. Skórę - wchodzą: Martyna Karkusińska, Julia Klimkiewicz, Liwia Maciejewska, Kasia Nowak, Mikołaj Gajek, Bartek Kowalski i Nikodem Polatowski.

      Zajęcia prowadzone są z uczniami zdolnymi, kreatywnymi, chcącymi coś odkrywać, czegoś poszukiwać. Te wspólne działania oraz nabywanie umiejętności wspólnego rozwiązywania problemów pozwalają uczniom przekonać się, że warto współdziałać w zespole. W trakcie zajęć z naszą szkolną drużyną Odyseuszy obserwujemy duże zaangażowanie i zainteresowanie tym co wspólnie muszą wykonać. Wszyscy uczestnicy są ważni, każdy ma swój pomysł.

     
9 marca odbyły się w Warszawie Eliminacje Regionalne Konkursu Odysei Umysłu

OBIE DRUŻYNY ODNIOSŁY WIELKI SUKCES - AWANSOWAŁY DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO W GDAŃSKU!
więcej przeczytasz TUTAJ28 marca odbył się w Gdańsku OGÓLNOPOLSKI FINAŁ ODYSEI UMYSŁU

OBIE DRUŻYNY ODNIOSŁY WIELKI SUKCES - ZAJĘŁY 5 I 7 MIEJSCE W POLSCE!

więcej o finałach przeczytasz TUTAJ
TAK PRACOWALI NASI ODYSEUSZE W ROKU SZKOLNYM 2012/13

      Przez kilka miesięcy drużyna rozwiązywała jeden spośród pięciu problemów długoterminowych oraz przygotowywała się do zadania spontanicznego. Dzieci, musiały przedstawić rozwiązanie swojego problemu w 8 minutowym przedstawieniu. Scenariusz, stroje i dekoracje musiały wykonać w 100% samodzielnie. Poradziły sobie świetnie!!!      W niedzielę - 4 marca, drużyna wraz z trenerkami pojechała do Poznania na eliminacje. Wyjechaliśmy o 4.30 rano. Na miejscu byliśmy o 8.20 i mieliśmy tylko 40 minut na przygotowanie wszystkiego do występu.
     Przedstawienie udało się wspaniale. Potem czekało nas zadanie spontaniczne. W trakcie oglądaliśmy przedstawienia innych drużyn, zwiedzaliśmy szkołę, wykonywaliśmy flagomerki i czekaliśmy na wyniki. Zabawa była wspaniała. Niewiele punktów zabrakło nam aby awansować .... trudno ...ale za rok damy z siebie jeszcze więcej i może się uda: